وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

میوه به عنوان میان وعده

بیشتر ما در بین وعده غذایی خود چیزی می خوریم. چه می شود اگر آن چیز پرتقال باشد؟طبق ۱۶ تحقیق مختلف در ایتالیا ، خوردن یک وعده مرکبات در روز ، احتمال ابتلا به سرطان دهان را ۶۷ درصد کاهش می دهد. اگر تنوع را دوست دارید، می توانید در هر روز یک گونه از مرکبات را میل کنید.

میوه به عنوان دسر

وقتی به نتایج تحقیقات دانشمندان درباره میزان آنتی اکسیدان موجود در میوه نگاه می کنیم، گزینه‌های موجود در صدر جدول خود مانند یک لیست خرید کامل هستند :

شاه توت ، تمشک ، زغال اخته ، توت فرنگی ، آلو ، آلو بخارا ، انگور ، سیب قرمز ، شلیل ، موز ، کیوی و آناناس.

شاه توت

چرا نتوانیم تمام اینها را در یک بشقاب کنار هم بخوریم؟

مصرف یک ظرف سالاد میوه پس از شام در بیشتر شب‌های هفته ، مقدار زیادی از مواد شیمیایی گیاهی مفید برای بدن را تامین می کند. به گفته محققان ، میوه‌های بریده شده قادرند برای شش تا نه روز ویتامین C ، کاروتن یا ویتامین K را در خود حفظ کنند.

سالاد میوه

آبمیوه طبیعی بنوشید

بسیاری از آبمیوه‌های بسته بندی شده حاوی شیرین کننده‌ها و طعم دهنده‌های مصنوعی هستند. اما لذتی که از نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال طبیعی یا آب انگور با رنگ طبیعی و زنده می‌برید، لذتی ناب است که طبق نظر کارشناسان ، فواید دیگری هم دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که احتمال ابتلا به آلزایمر در افرادی که در طول هفته حداقل سه لیوان آب میوه و سبزیجات می نوشند، ۷۶ درصد کمتر از افرادی است که یک لیوان یا کمتر می‌نوشند. آب انار به تنهایی می تواند خطر بیماری های مغزی را از بین ببرد و با سرطان سینه ، پروستات و پوست مبارزه کند.

آبمیوه طبیعی

میوه تازه بخرید

راهش این است که هر چند روز یک بار برای خرید میوه اقدام کنید ، مقدار کمی از بهترین میوه‌ها بخرید ، و ظرف یکی دو روز آن را بخورید. این شیوه خیلی بهتر از این است که هر دو هفته یک بار به میدان میوه و تره بار بروید و با کیسه‌هایی پر از همان میوه‌های همیشگی بار خود را سنگین کنید و به خانه برگردید. حتی اگر هزینه خرید جزیی بیشتر از خرید کلی بشود باز هم به صرفه تر است، چون تمام آن به موقع مصرف می شود. متاسفانه خریدهای عمده در بیشتر مواقع آنقدر می مانند که به علت پوسیدگی و گندیدگی بخش بزرگی از آن را باید دور بریزید.

شیشه مربا بخرید

با ریختن میوه های خرد شده در شیشه‌ مربا ، می توانید به اندازه میوه تازه از مواد مغذی موجود در آن ها بهره مند شوید. همه ما تکه‌های لذیذ پرتقال که در آب پرتقال شناور شده‌اند ، هلوی خرد شده ، برش آناناس و انواع توت را دوست داریم. این میوه‌های خرد شده را می توانید به غلات صبحانه یا ماست کنار غذا بیفزایید و طعم و خاصیت آنها را افزایش دهید. می توانید این میوه‌ها را با ادویه دلخواه خود گرم کنید و با پوشش ذرت ضخیم کنید و در کنار غذای کبابی نوش جان کنید. یا خیلی ساده می توانید آن شیشه را همراه یک قاشق همواره با خود داشته باشید و در طول مسیر ناخنکی به آن بزنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*