وبلاگ

- - درمیوه و سلامت
عکس مارچوبه

کاهش وزن با مارچوبه

مارچوبه از فیبرهای محلول و نامحلول تشکیل شده است و میزان کالری و چربی در آن بسیار اندک است. از آنجایی که فيبر ، در بدن به آرامي هضم ميشود پس از مصرف مارچوبه احساس سیری خواهید کرد و در نتیجه مارچوبه باعث کاهش وزن و لاغری شما خواهد شد.

مارچوبه و تخم مرغ
از جمله خواص فیبر موجود در مارچوبه میتوان به ضد یبوست بودن آن ، کاهش کلسترول خون و کاهش وزن اشاره نمود.
ترکیب مارچوبه و تخم مرغ قدرت این گیاه را د رکاهش وزن افزایش میدهد.

مارچوبه ضد سرطان

مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان‌ است. این آنتی اکسیدان‌ها شامل ویتامین C ، بتاکاروتن ، ویتامین E ، روی ، منیزیم و سلنیوم است. این آنتی اکسیدان‌ها باعث از بین رفتن رادیکال‌های آزاد میشوند و از همین جهت ، مارچوبه را گیاهی ضد سرطان میشناسند.

خواص مارچوبه برای صد سرطان

مارچوبه مانع رسوب کلسترول میشود

محققان مارچوبه را سرشار از گلوتاتیون معرفی کرده‌اند. گلوتاتیون ملکولی است که کلسترول مضر بدن را دفع میکند. به همین دلیل مارچوبه از رسوب کلسترول مضر در بدن جلوگیری میکند و به همین دلیل به کسانی که مراقب کلسترول مضر خود هستند پیشنهاد میشود از مارچوبه در وعده‌های غذایی خود استفاده کنند.

سلامت قلب شما را مارچوبه تضمین می‌کند

برای سلامت قلب و عروق ، فولات آیتمی ضروری است. کمبود فولات باعث حمله قلبی و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. تبدیل هموسیستئین به سیستئین به عهده فولات است. با خوردن مارچوبه در یک وعده غذایی ، میزان 66 درصد از نیاز روزانه بدن به فولات را برآورده میکند و باعث آرامش و تسکین قلب میشود.

مارچوبه موثر در سلامت قلب و عروق

کاهش ابتلا به افسردگی با مارچوبه

مارچوبه سرشار از فولات است. فولات از تجمع هموسیستئین در بدن جلوگیری میکند.
هموسیستئین ماده‌ای است که مقدار زیاد آن در بدن باعث مسدود شدن مسیر رسیدن خون و مواد مغذی به مغز میشود و همچنین تولید هورمون‌های دوپامین و سروتونین که باعث خلق و خوی منظم میشود را به تاخیر می‌اندازد.
مارچوبه با میزان بالای فولات در ساختار خود باعث میشود سطح هموسیستئین در بدن پایین بیاید و به همین میزان خطر افسردگی کاهش پیدا کند.

سلامتی عضله و ماهیچه با مارچوبه

یکی از عوامل مهم در حفظ قدرت بدنی ، شادابی و سلامت عضلات بدن شما ، استفاده از مواد غذایی است که باعث چربی سوزی و دفع آب اضافی بدن شما شود.
مارچوبه سرشار از فیبر پروبیوتیک است که این فیبر باکتری مفید در دستگاه گوارش شما را افزایش میدهد و باعث میشود آب اضافی در بدن شما دفع شود.این امر باعث میشود تفکیک عضلات شما به بهترین نحو صورت بگیرد و از دیگر خواص این فیبر ، حذف چربی در اطراف شکم و پهلوها میباشد.

مارچوبه برای پیشگیری از پوکی استخوان

یکی از دلایل اصلی پوکی استخوان کمبود ویتامین K در بدن است. یک فنجان مارچوبه ، 70 درصد از نیاز ویتامین K در بدن شما را برآورده میکند.
مارچوبه علاوه بر ویتامینK دارای آهن بسیار بالایی است که نقش مهمی در حفظ قدرت ، کشش مفاصل و استخوان‌ها ایفا میکند.

مارچوبه برای سلامت روده نیاز است

مارچوبه سرشار از اینولین است. اینولین یک فیبر غیر قابل هضم است که مانند پروبیوتیک عمل میکند و برای تغذیه باکتری‌های مفید دستگاه گوارش مناسب است.

این باکتری‌ها باعث کاهش سرطان در روده‌ بزرگ میشوند.علاوه بر این ، این باکتری‌ها باعث هضم راحت مواد غذایی میشوند.

کنترل دیابت با مارچوبه

مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است که بیماری‌های نظیر دیابت نوع 2 و بیماری قلبی و عروقی را کاهش میدهد. مارچوبه دارای ویتامین B است.
ویتامین B باعث کاهش دیابت و تنظیم متابولیسم قندها و نشاسته‌ها در بدن میشود.

کنترل دیابت با مارچوبه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*