وبلاگ

- - درمیوه و سلامت
فروشگاه اینترنتی میوه - خواص روغن ارده کنجد

خواص روغن ارده کنجد

روغن ارده کنجد که از دانه های کنجد است، یک روغن گیاهی کمتر شناخته شده است، اما در واقع یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در پخت و پزاست. در زیر به بخشی از خواص آن اشاره می‌کنیم.

مراقبت از مو

روغن کنجد به طور سنتی برای بهبود سلامت مو مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن می تواند به حفظ رنگ موی طبیعی و به حداقل رساندن ریزش مو کمک کند. علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی روغن ارده کنجد می تواند به از بین بردن پاتوژن ها که می تواند به پوست یا مو شما حمله کند کمک می کند.

مراقبت از پوست

روغن ارده کنجد غنی از روی است که یکی از مهمترین مواد معدنی برای پوست شماست. این روغن می تواند انعطاف پذیری و صاف بودن پوست را افزایش دهد و به کاهش لکه های سنی از جمله پیری زودرس کمک می‌کند. روغن ارده کنجد همچنین می تواند به عنوان یک کرم ضد آفتاب استفاده شود زیرا لایه محافظی روی پوست ایجاد می کند که یکی دیگر از راه های محافظت پوست در برابر مواد خارجی یا سمی است. در بعضی از نقاط جهان ، روغن ارده کنجد حتی برای درمان بیماری های قارچی روی پوست استفاده می شود.

فروشگاه اینترنتی میوه - خواص روغن ارده کنجد

محافظت از سلامت قلب

روغن ارده کنجد مانند بسیاری از روغن های گیاهی به خاطر محتوای اسید چرب مفید و خوشمزه است. این اسیدهای چرب باعث تقویت سیستم قلبی عروقی و پایین آمدن سطح کلسترول می شود. . این بدان معنی است که اگر روغن ارده کنجد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید از حمله قلبی و سکته مغزی تا حد زیادی جلوگیری کرده اید.

استحکام استخوان ها

مس، روی و کلسیم سه ماده معدنی هستند که به رشد و استحکام استخوان ها در بدن کمک می کنند. روغن ارده کنجد می تواند به جلوگیری از پوکی استخوان و سایر ضعف های مرتبط با سن در استخوان ها کمک کند.

کاهش استرس

Tyrosine، در روغن کنجد، به طور مستقیم به فعالیت های سروتونین در مغز متصل شده است، که می تواند موجب تقویت خلق و خوی بدن توسط آنزیم ها و هورمون هایی شود که فرد را خوشحال می کند. به عبارت دیگر، هنگامی که شما از اضطراب یا افسردگی رنج می برید، خواص روغن ارده کنجد می تواند خلق و خوی مثبت را در شما تقویت کند.

بهداشت دهان

روغن ارده کنجد توسط متخصصان دندانپزشکی به شدت توصیه می شود. اثرات ضد باکتری قوی این روغن بر روی دندان ها بسیار مشهود است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*