وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

خواص آبمیوه و سبزیجات را میدانید ؟

مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید

این نکته البته بیشتر در مورد سبزیجات صدق می کند. وقتی می‌خواهید آب سبزیجات را بگیرید ، احتمال بیشتری دارد که از سبزیجات تازه استفاده کنید، اما حتی می‌توانید سبزیجات کهنه‌تر اما سالمی را که نمی‌خواهید خام یا پخته بخرید برای آبگیری به کار ببرید. ترکیب آب این سبزیجات با آبمیوه تازه و مورد علاقه‌تان هم می تواند در از بین بردن طعم کهنگی موثر باشد.

افزایش انرژی بدن

وقتی آب میوه و سبزیجات را می گیرید، در واقع بخش اصلی و مغذی میوه و سبزی را که در خود تمام ویتامین‌‌ها و مواد معدنی موجود در میوه را دارد از آن استخراج می کنید. با نوشیدن آب میوه و سبزیجات تمام این ویتامین‌‌ها و مواد مفید به صورت مستقیم وارد بدن شما می شوند و سریع تر وارد چرخه گوارش می شوند.

درمان بی‌خوابی

نوشیدن آب برخی میوه‌ها و سبزیجات می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید. میوه هایی مانند توت ها، کیوی و پرتقال در خود ملاتونین (هرمونی مؤثر در خوابیدن بدن) هستند. تحقیقی که در دانشگاه لوییزیانا انجام گرفته نشان می دهد بزرگسالانی که در طول روز دو وعدهء 250 میلی لیتری آب توت ترش می نوشند، به طور متوسط در شب نود دقیقه بیشتر از سایر افراد می خوابند.

افزایش تمرکز

نوشیدن آب میوه ها و سبزیجات سبز شما را هشیارتر و باانرژی تر می کند و اینگونه در تمرکز بهتر به شما کمک می کند. اگر به جای قهوه یا نوشابه های انرژی زا آبمیوه بنوشید، دیگر لازم نیست نگران افت قند خون در ساعات میانی روز باشید.

عمر طولانی

نوشیدن آب میوه و سبزیجات به طور منظم، برای حفظ سلامتی ضروری است. میوه و سبزیجات داروهای طبیعی هستند که مصرف منظم آنها فشار خون شما را در حد طبیعی نگه می دارد، قند خون شما را تنظیم می کند و حتی از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند.

سم زدایی

اگر در اثر خوردن غذاهای آماده دچار علائم مسمویت شده باشید، آب میوه و سبزیجات می تواند آن را برطرف کند. استفاده از این نوشیدنی های طبیعی بهترین شیوه برای خروج مواد سمی از بدن شما ست. آبمیوه در دستگاه های مختلف بدن شما جاری می شود و با رساندن مواد غذایی حیاتی به انها، باعث می شود دوباره حالتان خوب شود.

مبارزه با آب زدایی

اگر بدن شما آب زیادی را دفع می کند باید روزانه میزان بیشتری آب بنوشید و به یاد داشتن نوشیدن منظم آب در طول روز خود می تواند به یکی از کارهای روزانه تان تبدیل شود. اگر به طور منظم آب میوه و سبزیجات آبدار بنوشید، می توانید از بودن آب کافی در سیستم بدن خود مطمئن باشید.

کاهش وزن

اگر به دنبال کاهش وزن بدون هرگونه عوارض جانبی هستید، مصرف آب میوه و سبزیجات یکی از مفیدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. با آنها می توانید اشتهای خود را کنترل کنید و نیز جایگزین های سالمتری برای تنقلات عموماً ناسالم رایج داشته باشید.

کمک به دستگاه گوارش

اگر از مشکلات مربوط به سوء هاضمه رنج می برید، نوشیدن آب میوه و سبزیجات می تواند راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد. میوه ها و سبزیجات حاوی آب و فیبر فراوانی هستند که در قسمت های مختلف دستگاه گوارشی می توانند به اعضای بدن کمک شایانی در تسهیل عمل هضم غذا و دفع مواد زاید کنند.

Sample Text

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*