وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

درمان سرفه

ابتلا به سرفه وضعت آزاردهنده‌ای است که هیچکس از آن خوشش نمی‌آید. این وضعیت می‌تواند برای هر شخصی پیش بیاید. اگر در معرض شرایط آب و هوایی سرد قرار بگیرید یا زیر باران حسابی خیس شوید، آن‌وقت ممکن است علاوه بر سرفه به سرماخوردگی هم مبتلا شوید.

البته عوامل دیگری هم می‌توانند موجب سرفه شوند. سرفه می‌تواند ناشی از عفونت مجرای تنفسی باشد. وقتی کسی سرفه می‌کند، اغلب ناشی از سرماخوردگی دانسته می‌شود. اگر سرفه را جدی نگیرید و آن را درمان نکنید، می‌تواند منجر به مشکلات جدی شود. نکته‌ی مثبتی که در این مورد وجود دارد این است که همیشه لازم نیست برای درمان سرفه به پزشک مراجعه کنید. برای درمان سرفه بسیاری داروهای خانگی و گیاهی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. آیا می‌دانستید که خوردن برخی غذاها هم می‌تواند سرفه را درمان کند؟ این حقیقت دارد.

خوردن برخی غذاها برای درمان سرفه خیلی بهتر از خوردن قرص‌ها و شربت‌های اغلب بدمزه است. در این مطلب تعدادی از غذاهایی که برای درمان سرفه مفیدند را به شما معرفی می‌کنیم. همیشه بهتر است پیش از مراجعه به پزشک ابتدا این غذاها را امتحان کنید. این غذاها تا کنون به بسیاری افراد در درمان سرفه کمک کرده است و می‌تواند برای شما هم مفید باشد. غذاهایی که در ادامه گفته می‌شوند، غذاهایی هستند که برای درمان سرفه باید بخورید. این مطلب را بخوانید تا بدانید کدام‌یک می‌تواند به شما در درمان سرفه‌های آزاردهنده کمک کند.

غذاهایی که سرفه را درمان می‌کنند:

زنجبیل

زنجبیل یکی از بهترین مواد غذایی برای درمان سرفه است. اگر چای زنجبیل بنوشید، یا چند تکه زنجبیل خردشده را بجوید، سرفه‌های شما بلافاصله قطع خواهند شد. اگر طعم زنجبیل برای شما زیادی تند است، می‌توانید چای زنجبیل را با عسل شیرین کنید. زنجبیل دارای خواص ضدسوزش است که می‌تواند به شما در درمان سرفه و سایر عارضه‌های مرتبط با آن کمک کند.

غذاهای داغ و تند

اینکه غذاهای داغ و تند می‌توانند به درمان سرفه و سرماخوردگی کمک کنند یک حقیقت است. اگر سرفه‌ها بیش از حد آزارتان می‌دهند، باید حتماً غذاهای پرادویه مانند غذاهای تند را در برنامه‌ی خود بگنجانید. افراد زیادی هستند که برای درمان سرفه‌های خود رو به خوردن غذاهای مخصوص پرادویه و تند چینی می‌آورند. می‌توانید یک سوپ سیر تند سفارش بدهید و خود را از دست سرفه‌های آزاردهنده خلاص کنید. موقعی که شما یک غذای بسیار تند می‌خورید، شروع به عرق‌کردن می‌کنید. این فرایند می‌تواند به از بین رفتن سرماخوردگی و سرفه بسیار کمک کند. خودتان هم می‌توانید با دستورهای مخصوص غذاهای هندی دارای ادویه‌های زیاد را تهیه و مصرف کنید.

سوپ جوجه

سوپ جوجه یک گزینه‌ی خوشمزه برای درمان سرفه است. می‌توانید برای درمان سرفه‌های خود یک کاسه سوپ جوجه‌ی داغ نوش جان کنید. این غذا یکی از درمان‌های بسیار قدیمی برای سرفه است که مردم زیادی آن را امتحان کرده‌اند. در واقع می‌توان گفت سوپ جوجه شاید بهترین داروی خانگی برای درمان سرفه است. باید آن را بدون رشته بخورید. یک سوپ آبکی یا سوپی که در آن تکه‌های بزرگ گوشت مرغ وجود دارد می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. سعی کنید تا حد ممکن سبزیجات زیادی در سوپ بریزید. کلم، سیر و هویج را فراموش نکنید. افزودن سیر به سوپ طعم آن را بهتر می‌کند و خاصیت سوپ را در درمان سرفه تقویت می‌کند.

سیر

افزودن سیر فراوان به غذاهای‌تان می‌تواند شما را بلافاصله از دست سرفه خلاص کند. سیر در درمان بیماری‌های مزمن و مشکلات جزئی همچون سرفه و سرماخوردگی خواص اعجاب‌آوری از خود نشان می‌دهد. سیر باکتری‌های موجود در گلوی شما را از بین می‌برد و این کار در کاهش سرفه بسیار مؤثر است. بنابراین بهتر است به هر غذایی که می‌خورید سیر اضافه کنید. همچنین می‌توانید حبه‌های سیر را بجوید.

خانواده‌ مرکبات

ما پیشنهاد می‌کنیم مرکباتی نظیر پرتقال و لیموترش‌های زرد و سبز را بیشتر مصرف کنید. وقتی دچار سرفه می‌شوید، بهترین چاره خوردن مرکبات است. نوشیدن یک لیوان آب پرتقال می‌تواند کمک زیادی به برطرف شدن سرفه‌ها بکند و همچنین با باکتری‌های موجود در گلو هم مبارزه می‌کند. گریپ‌فروت هم برای درمان سرفه بسیار مفید است. ویتامین سی چیزی است که در مرکبات بسیار زیاد است و یکی از مهم ترین مواد مورد نیاز بدن است که می‌تواند به خوبی سرفه را درمان کند.

برخی غذاها هم هستند که وقتی دچار سرفه هستید نباید آن‌ها را مصرف کنید. از غذاهایی که باعث التهاب و سوزش گلو می‌شوند پرهیز کنید. خوردن یک قاشق سرپُر از عسل می‌تواند به رهایی فوری شما از سرفه کمک کند. برخی غذاهای دیگر هم وجود دارند که می‌توانند در درمان سرفه مفید باشند، اما موارد گفته‌شده بهترین‌ها هستند. از مشاهده‌ی اینکه چطور میوه‌ها سرفه را درمان می‌کنند شگفت‌زده خواهید شد. اگر سرفه‌ها شما را آزار می‌دهند، حتماً برای درمان آن از این مواد غذایی استفاده کنید. مراقب خودتان باشید.

Sample Text

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*