وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

درمان حمله قلبی ( سندرم کرونری )

سندرم کرونری ، یک بیماری حاد است که در آن خون نمی تواند به درستی در بدن جریان داشته باشد ، به ویژه در قلب ، و در نتیجه منجر به درد شدید قفسه سینه ، عدم حرکت و یا کنترل بر یک طرف از بدن و فک قفل شده ، می‌شود . این امر نیز ، توسط عرق کردن، تهوع ، استفراغ ، و تنگی نفس آشکار می شود.

درمان خانگی درمان حمله قلبی ( سندرم کرونری )

 سیر و پیاز

سیر و پیاز هر دو با سلامت قلب به طور قابل توجهی در ارتباط هستند . آنها هر دو حاوی آلیسین هستند که در کاهش کلسترول “بد" (LDL) و بهبود سطوح کلسترول “خوب" (HDL) ، بسیار مؤثراند. تعادل کلسترول در جریان خون ، علت اساسی آترواسکلروز است، بنابراین اگر شما به طور منظم این دو مواد غذایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، به خوبی می‌توانید به بهبود سلامت قلب خود کمک کنید و از حمله قلبی پیشگیری کنید .

آجیل و دانه کتان

 آجیل و دانه‌کتان ، هر دو در امگا 3 غنی هستند که به طور قابل توجهی می‌توانند به کاهش و یا تعادل سطوح کلسترول کمک کنند و از ایجاد آترواسکلروز و حمله قلبی جلوگیری کنند .

میوه‌ ، سبزیجات و حبوبات

تقریباً هر نوع میوه ، سبزی و حبوباتی که شما مصرف می‌کنید حاوی یک سطح سودمندی از فیبر است . فیبر ، نه تنها به تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و هضم کمک می‌کند بلکه فیبر به طور قابل توجهی اثر کلسترول منفی را از دیواره‌های کرونر از بین می‌برد و در نتیجه قلب را سالم نگه می‌دارد. 

فراتر از محتوای فیبر ، این غذاها نیز حاوی طیف گسترده‌ای از آنتی‌اکسیدان‌ها، فلاونوئیدها، پتاسیم و ویتامین‌ B ، هستند ، که به تقویت سلامت قلب از راه‌های مختلفی کمک می‌کند . میوه ها، سبزیجات و آجیل‌ها به بهبود گردش خون ، استراحت عروق خونی، کاهش فشار خون، و شل شدن عضلات در سیستم عروق کرونر ، کمک می‌کنند . به عنوان مثال به میوه‌ای مانند موز که سرشار از پتاسیم است نگاه کنید ، که به عنوان یک گشادکننده‌ی عروق قدرتمند عمل می‌کند ، و آرامش‌بخش رگهای خونی در سراسر بدن است تا از لخته خون و حمله قلبی جلوگیری کند .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*