وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

رشد مو با سبزیجات

شما ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که با داشتن یک رژیم غذایی سالم با انواعی از سبزیجات می‌توانید موهای خود را تقویت کنید. سبزیجات مواد مغذی مناسب مو‌ها را تامین می‌کنند و داشتن مو قوی ، سالم و براق را تضمین می‌کنند . سبزیجات بدون شک نیروگاهی از تغذیه هستند ، آنها غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که مو‌های شما به آن‌ها نیاز دارند. اگر شما دسته‌بندی از سبزیجات ، با طیف رنگ‌های مختلف را حداقل در یک وعده رژیم غذایی خود داشته باشید ، مزایای کافی برای موهای خود را دریافت می‌کنید.

سبزیجات با رنگ سبز تیره سرشار از ویتامین A ، ویتامین C ، کلسیم و آهن هستند ، که برای تولید سبوم ، یک ماده روغنی ، که از پوست سر شما ترشح شده و به عنوان نرم کننده مو طبیعی عمل می‌کند ضروری است. کمبود آهن یا کلسیم می‌تواند به از دست دادن بیش از حد مو منجر شود.

سبزیجات سرخ حاوی مقداری زیادی از لیکوپن هستند. فلفل قرمز دارای مقادیر فراوانی از لیکوپن است و پوست بیرونی براق آن حاوی درصد بالایی از سیلیس، یک ماده معدنی مورد نیاز برای حفظ ضخامت موهای شما است.

سبزیجات نارنجی ( به خصوص هویج ) حاوی بتا کاروتن هستند که آنتی اکسیدان‌های لازم برای رشد مو را ارائه می دهند . آنها همچنین غنی از ویتامین C هستند ، که از موهای شما در برابر رادیکال آزاد محافظت می‌کنند . سبزیجات نارنجی از موهای شما در برابر اثرات مضر خورشید محافظت می‌کند و رطوبت در داخل مو را نگه می‌دارد.

سبزیجات زرد دارای ارزش غذایی مشابه سبزیجات نارنجی رنگ هستند. سبزیجات سفید مثل پیاز خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارند که به محافظت از موهای شما از ریشه تا نوک می‌پردازد. علاوه بر این، آنها غنی از ویتامین C هستند ، که اغلب به عنوان ویتامین ضد پیری از آن‌ها یاد می‌شود.

آب پیاز در دوران باستان به صورت موضعی استفاده میشده است ، که آن در تحریک رشد مو کمک می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*