وبلاگ

- - درآشپزباشی
طرز تهیه دسر سیب - مامی شف

طرز تهیه دسر سیب

این دستور آشپزی ، توسط مامی شف منتشر شده است.

مواد لازم برای تهیه دسر سیب

سیب ( به تعداد مورد نیاز )
 آرد ( نصف فنجان )
شکر ( یک قاشق چایخوری  )
عصاره وانیل ( نصف قاشق چایخوری )
نوشابه اسپرایت ( نصف فنجان )
پودر شکر برای تزیین ( می‌توانید از کره بادام زمینی یا مربا هم استفاده کنید )
روغن سرخ کردنی (روغن باید آنقدر باشد که یک سوم تابه را پر کند)

طرز تهیه دسر سیب :

یک سوم تابه را روغن بریزید و آن را روی شعله متوسط بگذارید.
آرد ، شکر، عصاره وانیل و در نهایت نوشابه لیمویی را داخل کاسه بریزید. مواد را دقیقا به همین ترتیب داخل کاسه بریزید. در ضمن باید نوشابه را به دو قسمت تقسیم کنید و ابتدا یک نیمه آن را به مواد اضافه کنید.
مواد را خوب به هم بزنید تا به بافت خمیری کاملا یکدست برسید. در حین به هم زدن خمیر می‌توانید نصفه نوشابه را هم اضافه کنید.

سیب‌ها را می‌توانید به هر شکلی که می‌خواهید تکه کنید. ما سیب‌ها را ورقه ورقه کرده‌ایم. اینکار را می‌توانید با چاقو یا با رنده‌های مخصوص انجام بدهید. وسط سیب‌ها را سوراخ کنید تا هم شکل‌شان بهتر بشود و هم تخم‌ها بیرون بیاید. تکه‌های سیب را داخل خمیری که آماده کرده‌اید ، بیاندازید. سیب‌ها را با چنگال از ظرف خمیر بیرون بیاورید و چند ثانیه روی ظرف نگه دارید تا اضافه خمیر بریزد.

سیب‌های آغشته به خمیر را داخل روغن داغ بیاندازید و بگذارید سرخ شوند. برای هر طرف تکه‌های سیب 20 تا 30 ثانیه کافی است. همین که سیب‌ها طلایی تیره شدند، آنها را از روغن بیرون بیاورید. اگر می‌خواهید روغن سیب سرخ شده را بگیرید آن را روی کاغذ یا دستمال کاغذی بگذارید و صبر کنید تا کمی‌سرد بشود

برای تزیین روی دسر سیب سرخ شده از پودر شکر استفاده کرده‌ایم. می‌توانید بجای پودر شکر از مربا ، ژله ، شربت‌های میوه ای ، کره بادام زمینی یا هر خوراکی دیگری استفاده کنید.

طرز تهیه دسر سیب ( 2 ) مامی شف

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*