وبلاگ

- - درمیوه و سلامت

مراقبت از پوست و سبزیجات

مادران و مادربزرگ‌های ما با تکیه بر روش‌های طبیعی زیبایی خود را نگه می‌داشتند. از سوی دیگر ، پوست ما امروزه معمولا با کرم‌های گران قیمت نازپرورده شده‌اند ، اما آنها برای پوست قطعا فاقد درخشش طبیعی و انعطاف‌های نسل‌های قبلی بود. اغلب گفته می‌شود که ، طبیعت بهترین راه برای سلامت ما را می‌داند . میوه‌ها و سبزیجات که ما اغلب آن‌ها را در رژیم غذایی خود به فراموشی می سپاریم ، بهترین درمان برای داشتن پوستی روشن ، درخشان و سالم هستند . رنگدانه های مفید در میوه ها و سبزیجات نیز دارای قابلیت‌های مبارزه با بیماری‌های بسیار زیادی است . سبزیجات یک میزبان غنی از مواد مغذی مفید و آنتی اکسیدان‌های قوی هستند ، که باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شوند ، البته اگر  بهبود سلامت پوست خود را خواستار هستید. میوه‌ها و سبزیجات را می‌توان به چهار گروه تقسیم کرد ؛ که هر یک از آنها نیز حاوی مزایای خاص خود هستند.

گروه نارنجی و زرد :

عبارتند از سیب زمینی شیرین ، هویج ، پرتقال و زردآلو . آنها حاوی مقدار زیادی از ویتامین C هستند ، که برای پوست ، رشد و حفاظت از کلاژن بسیار مفید است. کلاژن حفظ خاصیت ارتجاعی پوست است ، در نتیجه پیدایش چین و چروک را به تاخیر می‌اندازد.

گروه سرخ رنگ :

شامل گوجه فرنگی ، فلفل قرمز و پیاز هستند ، که همه آنها غنی از لیکوپن می‌باشند. آنها به طور موثر از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کنند . به علاوه ، باید توجه داشت که گوجه فرنگی پخته شده به شما ارایه لیکوپن بیشتری می‌دهد ، نسبت به خام آن ، و این امر به این معنی است که شما مزایای بیشتری از سس گوجه فرنگی دریافت می‌کنید تا گوجه فرنگی خام !

گروه سبز رنگ :

شامل کلم بروکلی ، کیوی ، کلم ، کلم پیچ ، کلم بروکسل ، فلفل سبز و اسفناج است. این سبزیجات به طور عمده در ویتامین C غنی هستند.

گروه آبی متمایل به بنفش :

شامل آلو ، چغندر ، بادمجان ، انگور قرمز و کلم بنفش هستند. آنها سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند ، که برای سلامت پوست مورد نیاز می‌باشند . هر ترکیبی از سبزیجات آثار شگفتی برای پوست دارد ، زیرا نه تنها نشانه‌های پیری را به تاخیر می‌اندازد ، بلکه پوست را روشن و جوان نگه می‌دارد ، و در ضمن از خشک شدن و دیگر اختلالات پوستی جلوگیری می‌کند.

امروزه ، بسیاری از سالن‌های درمان طبیعی برای محافظت از پوست سبزیجات را انتخاب می‌کنند و با استفاده از تونر گیاهی و مخلوط کردن آن با گوشت خرد شده خیار ، برگ کاهو ، آب لیمو و گوجه فرنگی خرد شده آن را روی صورت قرار می‌دهند. شما می‌توانید این تونر را در خانه و به راحتی برای به دست آوردن یک چهره روشن‌تر استفاده نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*