وبلاگ

- - درمیوه خبر
روش خرید زعفران درجه یک - فروشگاه اینترنتی میوه دات کام

خرید زعفران درجه یک

تشخیص زعفران اصل با نگاه به سرشاخه‌ها

برای تشخیص زعفران اصل و باکیفیت ، اولین راه نگاه کردن به سرشاخه زعفران است. زعفران معمولا دارای سه سرشاخه است که قسمت بالای آن به شکل شیپور است. هرچه به سمت بالاتر میرویم باید بخش شیپوری باریک‌تر شود.

خرید زعفران درجه یک - فروشگاه اینترنتی میوه
تشخیص زعفران اصل با نگاه به کلاله‌ها

کلاله زعفران ، یکی از بخشهای نشان‌دهنده زعفران اصل و با کیفیت است. کلاله زعفران نباید خیلی براق باشند. در صورتی که کلاله براق باشد ، زعفران برای صحت کیفیت ، باید به ازمایشگاه فرستاده شود.

زعفران درجه یک - کلاله زعفران

تشخیص زعفران اصل با نگاه ریشک‌ها

ذرت و زعفران دارای ریشک‌های یک شکل هستند و باید بدانید که ریشک زعفران دارای انحناست. اگر ریشک زعفران انحنا داشته باشد به این معنی است که زعفران ، با کیفیت است.

زعفران درجه یک - ریشک زعفران

کاغذ کاهی برای تشخیص زعفران اصل

کمی زعفران را روی کاغذ کاهی بریزید. سپس با انگشت خود روی زعفران فشار بیاورید اگر روی کاغذ اثری از چربی پدیدار شود نشان دهنده زعفران تقلبی است و در غیر اینصورت زعفران اصل و با کیفیت دارید.

با گاز متان ، زعفران اصل را تشخیص دهید !!!

برای تشخیص زعفران با کیفیت ، گاز متان یکی از بهترین موارد برای این کار است. روش کار به این صورت است که زعفران را روی گاز متان بگیرید اگر بنفش یا نارنجی شود ، نشان دهنده این است زعفران خالص است و اگر رنگ زرد شد ، یعنی زعفران شما تقلبی است.

زعفران زرینه - فروشگاه اینترنتی میوه دات کام

زعفران درجه یک را با بنزین تشخیص دهید

زعفران درجه یک به دلیل خواص و ساختاری که دارد در بنزین حل نمیشود و اگر زعفران را در بنزین بریزید و رنگ بنزین تغییر کند یعنی زعفران شما درجه یک و با کیفیت نیست.

زعفران درجه یک را با آب جوش بررسی کنید

زعفران خریداری شده را به مدت ۵ دقیقه در آب جوش قرار دهید و اگر رنگ شاخه‌ها متمایل به سفید شد نشان دهنده تقلبی بودن زعفران است و در غیراینصورت زعفران شما درجه یک است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Your Comment*

نام*

ایمیل*

وبسایت*